Чехія

Пивоварні Чехії

HEINEKEN NV

Heineken International — міжнародна пивоварна корпорація, що розвилася з однієї броварні в Амстердамі, придбаної засновником компанії у 1864 році. На сьогодні об’єднує 115 пивоварень у 65 країнах світу. Щорічно виробляється близько 1,4 мільярдів декалітрів пива понад 170 торговельних марок, що належать корпораціїHEINEKEN  є лідером на чеському ринку пива вже більше 20 років і  частиною однієї з найбільших пивоварних груп у світі – HEINEKEN NV
   Історія пивоварні розпочалася у 1969 році.  Пиво нової пивоварні було названо Zlatý Bažant і швидко завоювало популярність у тодішній Чехословаччині . Вже протягом перших десяти років діяльності пивоварні пиво Zlatý Bažant почало експортуватися до 12 країн світу.
   Коли власником пивоварні став нідерландський пивоварний гігант Heineken, він інвестував кошти в модернізацію та розвиток пивоварні. І тоді, у 1995 році настав новий розвиток  історії пивоварні та бренду Zlatý Bažant Внаслідок активності нового власника обсяги продажу пива Zlatý Bažant на ринку Словаччини за кілька років подвоїлися, а солодове виробництво пивоварні стало найбільшим у регіоні з потужністю 140 тисяч тонн солоду на рік.

Бренди  Pivovar HEINEKEN

STAROBRNO

Пивоварня Starobrno – це найстаріший пивоварний завод Моравії. Початок пивоварні був пов’язаний з цистерціанським монастирем, побудованим в 1325 році Елізабет Річеза з Польщі , і розташований в районі Старого Брно . У першій половині 15 століття будівлі пивоварні та монастиря кілька разів горіли, але завжди відновлювалися у своєму старому вигляді.  У 1782 році монастир було закрито за рішенням імператора Йосифа II , а майно перейшло до рук абатства Святого Томаса .
   У другій  половині 19 століття власниками було вирішено  побудувати нові та сучасні  пивоварні. В останньому десятилітті 19 століття пивоварня об’єдналася з іншою пивоварною компанією і  перенесена на нові потужності в м. Старе Брно . Наприкінці 19 століття річний обсяг виробництва консолідованої пивоварні становив 236 490 гектолітрів.
   Протягом другої половини 20 століття пивоварня неодноразово модернізувалась і вже в 1992 році  отримала першу премію на виставці пива PIVEX.  У 2009 році пивоварня «Starobrno» виробила понад мільйон гектолітрів пива. Того ж року пивоварня об’єдналася з Royal Brewery of Krušovice і стала частиною голландської пивоварної компанії Heineken .

KRUŠOVICE

Заснована пивоварня Krušovice була у 1517 році.  Вже до 1583 продукти заводу стали настільки популярними, що сам король Чехії, Рудольф II, вирішив викупити виробництво. Якою б не була ситуація наступні кілька років, смак місцевих напоїв залишався на висоті і завдяки своїй високій якості   незабаром завойовує всю Чехію й навіть сусідню Німеччину. Для створення різних сортів пива використовують чисту воду з Крушовицьких джерел. Для процесу пивоваріння застосовується жатецький хміль, а також богемський ячмінний солод.

   З 2007 року Krušovice належить міжнародній корпорації Heineken International і сьогодні виробляє 10 мільйонів декалітрів пива на рік, поставляючи його більш, ніж в 30 країн світу.

STAROPRAMEN

Історія пивоварні розпочалася у 1869 році. У Празі, на Сміхові, було засновано броварню. Засновниками підприємства стали інженер Густав Нобак та два празькі підприємці. У 1871 році була зроблена перша партія продукції.
   Справи підприємства йшли відмінно, обсяги випуску пива зростали, попит був високим. Після 1900 року почалося інтенсивне розширення та технічне переозброєння виробництва. З 1911 року торгова марка Staropramen була офіційно зареєстрована. Завод успішно пережив світові війни та інші потрясіння у житті країни, обсяги виробництва не знижувалися надовго. 1996 став новим етапом технічної модернізації. Було оновлено весь енергетичний блок, встановлено нові насоси, компресори, труби, що охолоджують.
   Сьогодні Старопраменський завод забезпечує 15,6% внутрішнього ринку. Підприємство займає другу позицію щодо експорту чеського пива. Флагманський бренд Staropramen продається у тридцяти шести країнах світу. Завод Старопрамен регулярно бере участь і в іншому відносно новому щорічному святі – Чеському пивному фестивалі . З 2008 року він проводиться на території Виставкового центру Літняни.

Бренди Pivovar Staropramen

BRANÍK

Пиво компанії Pivovar Braník – це класичний слабоалкогольний напій із звичним добре знайомим усім солодово-хмільним присмаком. За рахунок нехитрого смаку воно відмінно підходить на кожен день для вгамування спраги. Зараз пиво марки Braník готується та випускається на відомому заводі Staropramen та займає значну частку у його виробництві. У 1898 році з будівництва заводу розпочалася історія броварні Braník. Він був зведений за проектом Миколая Алеся, який став автором символу, який досі є торговою маркою фірми Braník. За масштабами будівлі можна судити, що це було досить велике виробництво.

У 2006 році завод зупинив випуск пива і перейшов “під крило” великого виробника Staropramen , зберігши традиції та основи власного виробництва.

STAROPRAMEN

Жоден рейтинг чеського пива можна уявити без «Staropramen».
   Вперше виробництво було запущено ще в 1869 році. Лінійка продукції заводу включає не тільки звичний світлий лагер, а й унікальне напівтемне гранатове пиво, створене за оригінальним рецептом 1884 року і золотисто-коричневе Staropramen Selection – лагер, зварений з трьох видів хмелю і різних видів солоду. З 2012 року компанія відноситься до Molson Coors (США), і багато хто з своїх нагород марка завоювала вже в період американського «панування» (Gold Brewer’s Seal, Pivex Gold Cup і інші). Заводу Staropramen належить і ще один відомий в Чехії бренд пива – Velvet. Воно було створено як свого роду аналог ірландського Guinness і відрізняється яскравим «лавинним» ефектом, стійкою піною декількох відтінків і вершковим смаком з легкою гіркуватістю.
   Найкраще чеське пиво Staropramen – одне з найвідоміших сортів чеського пива у світі, воно вирізняється повним смаком, приємною питкістю, вражаючим ароматом хмелю, насиченим золотистим кольором та високою якістю натуральних інгредієнтів. Лінійка налічує більше 10 варіантів напою, кожен з яких має свої особливості. Світлі сорти мають виразний солодовий відтінок у смаку. А безалкогольна версія цього пива вважається кращою в даній категорії.

BUDĚJOVICKÝ BUDVAR

Чеська пивоварня Budějovický Budvar, відома також як чеський Будвайзер, — це одне з найвідоміших підприємств своєї галузі у світі. Завод був заснований як приватне акціонерне товариство. До цього в місті була лише пивоварня, якою керували німці. Ініціативна група чехів, яким набридла всюдисуща першість Німеччини, відкрила своє підприємство, назване Будейовицьким Будваром за назвою міста, і 1 жовтня 1985 року на заводі було зварено перше пиво. Після війни броварня стала державною власністю. На даний час пивоварня виробляє понад 100 мільйонів літрів пива на рік, 50% якого експортується до європейських країн. Примітно, що воду для виготовлення цього пива видобувають у тому самому місці, а точніше — у двох: це свердловини глибиною 312 і 320 метрів. Солод для пива купується у Моравії (постачальники підлаштовуються під вимоги підприємства), а хміль використовується виключно чеський. Добавок це пиво не містить. Саме тому Будейовицький Будвар не продає ліцензії виробництва пивної продукції в інших країнах. Не дивно, що європейці віддають перевагу саме чеському Будвайзеру від імені американського пива. Виняток становить Данія.
  Асортимент сортів чеського Будвайзера досить великий, щоб не лише шанувальники, а й нелюбителі пива могли знайти свій смак. 

PLZEŇSKÝ PRAZDROJ

Поява пивоварні Měšťanský pivovar Plzeň, яка потім стала відома як Plzeňský Prazdroj, обумовлена ​​двома чинниками: любов’ю громадян до пива та невдоволенням мешканців Пльзені якістю пива, які варили місцеві пивовари. Через недотримання технічних норм якість напою в місті різко знизилася. Все це призвело до того, що в 1838 довелося знищити кілька десятків бочок пива. У тому ж році на міських зборах було ухвалено рішення збудувати свою міську пивоварню. Так у 1842 році з’явився Mеšťanský pivovar Plzeň.
   Головною метою стало варіння “баварського пива”. Для цього було запрошено Йозефа Грола з Баварії, який став першим пивоваром компанії. Свою першу партію він зробив 11 листопада 1842 року. Завдяки баварським технологіям та місцевим ресурсам, йому вдалося зварити незвичайний для того часу напій, який пізніше став відомий як пізнер, також відомий як “пльзеньський тип пива” або пілснер.
У 1843 році Якуб Пінкас, кравець із Праги, замовив у свого друга два відра пльзеньського пива. Пінкас був настільки зачарований його смаком, що вирішив залишити пивну справу і відкрив свій ресторан і готель — « U Pinkasů» , куди став привозити пілснер. Це починання виявилося успішним.
   Mеšťanský pivovar Plzeň став відомим не лише у Празі, а й у Відні. Така популярність сприяла тому, що 1885 року броварню відвідав Франтішек Йозеф I, імператор Австрії. На даний момент Plzeňský Prazdroj є великою компанією, яка володіє декількома популярними брендами. Деякі з них мають довгу історію, як і сам Plzeňský Prazdroj. Компанії належать: Gambrinus, Kozel, Radegast, Kingswood та Plzeňský Prazdroj.
   Крім того, компанія веде активну благодійну діяльність та підтримує громадське життя поблизу пивоварень. З цією метою було засновано фонд Fond Plzeňského Prazdroje. У рамках своєї роботи фонд проводить екологічні кампанії, акції, що підтримують традиції, заходи щодо розвитку туризму, а також надає допомогу при надзвичайних ситуаціях.

 

VELKOPOPOVICKY KOZEL

З 1874 року Velkopopovicky Kozel є символом дбайливого підходу до приготування пива, і за сумлінний підхід його цінують не тільки на батьківщині, а й на багатьох світових пивних конкурсах.
   Plzeňský Prazdroj  – провідна пивоварна компанія та одна з найсучасніших пивоварень у Центральній Європі. Портфоліо брендів, які щорічно отримують нагороди на міжнародних і місцевих конкурсах якості.
   Velkopopovicky Kozel  – популярне і відоме практично всім чеське пиво. Вариться за традиційними рецептами на пивоварні Velke Popovice, розташованої недалеко від Праги. Також сьогодні діє виробництво цього пива в місті Plzeň, на заводі «Plzeňský Prazdroj ». На заводі готують чотири сорти, найпопулярніший з яких — темний із шоколадно-фруктовим смаком (подають навіть до десертів). В цілому всі сорти мають характерний гіркуватий післясмак.

   За результатами ряду досліджень громадської думки, саме Velkopopovicky Kozel  є найбільш популярною маркою чеського пива в інших країнах. Відмінний смак цього пива підтверджений престижними золотими медалями міжнародних пивних чемпіонатів в Чикаго – в 1995, 1996, 1997 і 1999 роках.

Ви не можете забезпечити продукту популярність,
але Ви можете оцінити його якість

Україна

Поєднання традицій та сучасності

Італія

Багата історія та національні традиції. Справжня італійська якість

Словаччина

Оригінальна продукція. Гарантована якість

Чехія

Легендарна країна – виробник чеського пива. Світові пивоварні